قیمت کود سولفات آمونیوم گرانوله ایران

قیمت کود سولفات آمونیوم گرانوله ایران با توجه به اینکه در خود کشورتوسط چندین تولید کننده تولید می شود، ارزان تمام خواهد شد و به راحتی قابل خرید می باشد.

سولفات آمونیوم

کود سولفات آمونیوم چیست؟

سولفات آمونیوم 2(NH4) یک نوع نمک است که دارای کاربردهای زیادی در کشاورزی و صنعت می باشد. کود سولفات آمونیوم شامل 21% نیتروژن (ازت) به صورت یون آمونیوم و 24% سولفور به شکل سولفات می باشد. کاربرد این کود در بخش کشاورزی برای اصلاح PH خاک های قلیایی و تامین نیتروژن و گوگرد برای رشد و بهبود کیفیت محصولات کشاورزی می باشد.

کود سولفات آمونیوم از اولین و کاربردی ترین کودهای ازته در کشاورزی است که برای محصولاتی مانند یونجه ، پسته ، مرکبات ، کلزا ، ذرت ، سیب زمینی ، برنج ، گندم و پنبه و بسیاری از محصولات زراعی مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت

قیمت کود سولفات آمونیوم گرانوله ایران

کود سولفات آمونیوم در ایران به صورت پودری ، گرانوله و کریستال تولید شده و وارد بازار می شود. همچنین این کود از کشوزهای ازبکستان و چین نیز وارد می شود.

قیمت روز کود سولفات آمونیوم گرانوله ایران با توجه به میزان عرضه و تقاضا سنجیده می شود که شرکت کیمیا شیمی راز یمی تواند در این خصوص پاسخگو باشد و این کود را به قیمت روز برای هم وطنان در سراسر کشور ارائه دهد.

مزایای استفاده از کود سولفات آمونیوم گرانوله

کود سولفات آمونیوم گارنوله به دلیل دانه بندی مناسب به صورت پاشش روی سطح زمین یه صورت دستی یا مکانیزه ،به صورت محلول در آب و از طریق کانال کود و چالکود استفاده می شود.

به دلیل گرانوله بودن حمل ونقل آن آسان تر می باشد و زمان طولانی تری می توان آن را در انبار نگهداری نمود.

به دلیل حلالیت بالا در آب می تواند به صورت علف کش نیزمورد استفاده قرار گیرد.

کود سولفات آمونیوم گرانوله برای مخلوط کردن با سایر کودهای جامد مانند اوره و نیترات آمونیوم بسیار مناسب است.

میزان استفاده از کود سولفات آمونیوم گرانوله

در زمینه استفاده از کود ها و برای تغذیه و اصلاح خاک های کشاورزی و باغات و مزارع با دقت زیاد باید زیر نظر مهندسین و کارشناسان کشاورزی اقدام نمود.

در این راستا آنالیز خاک در میزان استفاده از کود تعیین کننده است.

و به طور میانگین میزان استفاده از کود سولفات آمونیوم در هر هکتار 400 الی 500 کیلوگرم قبل از کشت بوده است.

برا ی درختان و با غ ها برای هر درخت یک کیلوگرم در اوایل بهار می باشد.

در گلخانه ها به میزان 15گرم برای هر بوته می باشد.

و در باغچه به ازای هر متر مربع 25 گرم مورد استفاده قرار می گیرد.