تولید کننده حلال متانول در ایران

تولید کننده متانول در ایران در تنها پتروشیمی ها هستند که توانسته اند وظیفه خود را با وجود تحریم های ظالمانه به خوبی انجام دهند و باعث رشد اقتصادی کشور در این چند سال شده اند. حلال متانول برای کاربردهای زیادی قابل استفاده و مصرف می باشد.

تولید کننده متانول در ایران

تمامی خریداران و مصرف کنندگان می دانند که تولید کننده متانول در ایران پتروشیمی های شیراز، زاگرس، فن آوران، مرجان، خارک و پارس هستند.
هر کدام از این پتروشیمی ها دارای ظرفیت و استراتژیک خاصی می باشد که باعث خواهند شد رشد اقتصادی خوبی را شاهد باشیم.
مثلا پتروشیمی فن آوران از متانول برای تولید اسید استیک صنعتی بهره مند می شود و می تواند هم زمان متانول و اسید را صادرات کند.
پتروشیمی زاگرس نیز یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان متانول در خاورمیانه تلقی می شود که حجم بیشتر محصول خود را برای صادرات در نظر گرفته است.
پتروشیمی شیراز اولین واحد تولید متانول بوده که معمولا محصول خود را به کارخانه دارای داخلی تخصیص داده است.
خرید متانول صادراتی

صادرات متانول

صادرات متانول بعد از صادرات نفت از جایگاه ویژه ای برخوردار است چون این ماده جزء سومین محصول کلیدی در جهان می باشد.
با وجود پتروشیمی های موجود و ظرفیت تولید آنان این انتظار می رود که بتوان متانول را در حجم وسیعی به کشورهای مختلف همچون: چین، هند، ترکیه، ژاپن، ایتالیا، هلند، ارمنستان، افغانستان و عراق صادرات کرد.
کارهای صادرات را پتروشیمی ها و همچنین شرکت های بازرگانی برعهده دارند و به راحتی خواهند توانست این وظیفه را به انجام برسانند.

نحوه ارسال متانول

نحوه ارسال متانول صنعتی به کشورهای مختلف متفاوت است و بستگی به مسافت و نوع بسته بندی دارد.
در کل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- استفاده از کشتی های مخصوص حمل متانول
2- استفاده از تانکرهای جاده ای
3- استفاده از ترانزیت
نوع حمل و نقل و بسته بندی را باید شخص خریدار به اطلاع فروشنده برساند، بنابراین کلیه شرایط باید در قرارداد قید شود تا هر دو طرف به آن پایند باشند.